Hvězdárna Boleslava Tecla při DDM Moravská Třebová

Komentáře   

 
0 #3 Ivan Bazika 2014-11-02 21:28
Informace, že pan Budějický přispěl k vývoji Ondřejovského meteorického radaru se nezakládá tak zcela na pravdě. Pan Budějický byl vedoucím radioastronomic kého oddělení a pracoval na parabolických radarech. Náplní jeho práce bylo radioastronomic ké pozorování slunce. O vývoj meteorického radaru se zasloužila pí Z.Plavcová (byla to její kandidátská práce) a meteorický radar logicky spadal pod radioastronomii , tj. pod oddělení pana Budějického. Meteorický radar vysílal (impulzy) na 8m (37,5 MHz)a měřil odrazy od meteorické ionizované stopy. Mohl například měřit i rychlost tělesa.
 
 
0 #2 Dagmar Jarošová 2010-12-18 10:19
Vážení přátelé.
Vítám všechny na novém krásném webu hvězdárny Boleslava Tecla. Máte-li jakékoliv dotazy o provozu a činnosti na hvězdárně, o fungování astronomického kroužku, neváhejte a kontaktujte mě prosím. Informace o plánovaných akcích pro veřejnost najdete pod záložkou "Aktuality, pozvánky".
Pozorovací akce jsou závislé na počasí, které se ovšem někdy hodně rychle mění a někdy se i beznadějně zatažená obloha dokáže během hodiny proměnit a poskytnout pohled na nebe plné hvězd (a přijatelné pozorovací podmínky) a naopak. Pokud nám počasí nevyjde, nic není ztraceno, můžeme si spolu povídat o astronomii a všem, co s ní souvisí i nesouvisí ;-) Připravujeme také pravidelnou činnost, jako je poradna o astronomické technice, noci na hvězdárně, akce celostátního rozsahu, astronomické víkendy, přednášky atd., vše jak pro děti, tak pro širokou laickou i odbornou veřejnost.

Na vaši návštěvu i případné dotazy se těší Dagmar Jarošová (Daja149)
 
 
0 #1 Administrator 2010-12-13 00:53
toto je test :lol:
 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Vytvořil Tomáš Alexandr - AZ-line s.r.o.